Vlastnosti

          

  

Vzhľad trávnika

Robotická kosačka iMow sa na prvý pohľad pohybuje po kosenej ploche náhodne. Pri kosení však nevynechá žiadne miesto a trávnik je rovnomerne pokosený. Rýchlosť pohybu prispôsobuje hustote trávnika, čím zabezpečí čistý rez každého stebla trávy. Zároveň mulč, ktorý pri kosení vzniká trávnik hnojí. Takto iMow vo veľkej miere prispieva k tomu, že Váš trávnik bude sýtozelený a hustý.
Mulčovací systém

Počas kosenia iMow seká trávu na jemné kúsky, ktoré padajú späť do trávnika ako cenné hnojivo. Takto nielenže  zabezpečuje dôležitú výživu potrebnú pre hustý a zdravý trávnik, ale zároveň to znamená, že netreba riešiť problém kam s pokosenou trávou.Kolesá s výbornou trakciou

Robotická kosačka iMow je vďaka týmto kolesám stabilná pri pohybe po hustom trávniku, nerovnom teréne a aj na svahoch so sklonom až do 45%. Kolesá sú zároveň samočistiace.
Robustný nôž

Obojstranný nôž ostáva dlhodobo ostrý. Vždy keď sa nôž zastaví, pri ďalšom spustení sa roztočí do opačnej strany, tým sa zabezpečí rovnomerné opotrebenie a dlhšia životnosť. Výmena noža je jednoduchá a bez použitia náradia. 
Kosenie svahov 

Robotické kosačky iMow dokážu pokosiť aj svahy so sklonom až 45%. Rýchlosť pohybu si prispôsobujú tak aby bol výsledok kosenia dokonalý.

Rýchlosť kosenia

Vďaka výkonným motorom, robustnému nožu a špičkovej akumulátorovej technike dokáže robotická kosačka iMow pokosiť Váš trávnik extrémne rýchlo. Takto môžete trávnik užívať kedykoľvek chcete a pritom je stále pekne pokosený.

Napríklad MI 422 dokáže pokosiť trávnik s rozlohou 500 m2 za 10 hodín. MI 632 P to dokáže  za 5 hodín, čo sú v tomto prípade 2 nabíjacie cykly.
Spotreba

Náklady na prevádzku robotickej kosačky iMow sú vďaka najmodernejšej akumulátorovej technológii vyvinutej firmou STIHL veľmi nízke. Napríklad model RMI 632 P spotrebuje na kosenie trávnika s plochou 500 m2 iba 1.34 kWh za týždeň, na pokosenie 1000 m2 je to iba 1.84 kWh za týždeň.

LCD obrazovka

Všetky nastavenia robotickej kosačky sa dajú sledovať na LCD obrazovke. Vďaka vysokému kontrastu a jasu sú všetky  zobrazenia výborne viditeľné aj pri silnom slnečnom svetle.