Funkcie
Výška kosenia

Výšku kosenia je možné nastaviť od 2 do 6 cm v 15 stupňoch jednoduchým otáčaním ľahkodostupného gombíka.

Plán kosenia

Robotická kosačka iMow kosí podľa týždenného plánu. Ten si môžete prispôsobiť úplne podľa svojej predstavy. Na jeden deň si môžete naplánovať až 3 časové úseky kosenia. Takto sa ľahko vyhnete koseniu počas doby, keď je zapnuté zavlažovanie alebo keď chcete byť na trávniku Vy. Ak sa počas kosenia vybije akumulátor, robotická kosačka odíde do nabíjacej stanice a hneď po rýchlom dobití pokračuje v kosení do konca nastaveného času. V prípade, že začne pršať, kosenie sa preruší (ak je iMow nastavený tak, aby za dažďa nekosil) a iMow automaticky presunie čas, počas ktorého ešte mal kosiť na inokedy.
Daždový senzor

Citlivosť dažďového senzora je možné nastaviť v 5-tich stupňoch a určiť, či môže iMow kosiť počas dažďa alebo len keď je trávnik suchý.
Pohyblivá kapota

Robotická kosačka iMow má pohyblivú kapotu, pod ktorou sú umiestnené snímače. Vždy keď iMow narazí do pevnej prekážky, kapota sa vychýli zo svojej polohy, snímače to zaznamenajú a iMow zmení smer. Ak je iMow nadvihnutý, nože sa okamžite zastavia.
Kosenie okrajov

Aby bol trávnik vždy dokonale pokosený, je možné iMow nastaviť tak, aby pravidelne pokosil jeho okraj prejdením po celom jeho obvode.

Kosenie komplikovaných tvarov

Nastavením zón a štartovacích bodov (iMow môže začať kosenie z ktoréhokoľvek mieste na okraji trávnika) dokáže iMow pokosiť aj komplikovane tvarované plochy.

Ochrana PIN kódom  

Nastavením stupňa ochrany (4 stupne) je možné predísť nežiadúcej manipulácii s iMow-om alebo zmenám v nastavení. Bez zadania PIN kódu tak nebude možné iMow ovládať ani pripojiť k inej nabíjacej stanici.